Jeśli zastanawiasz się, jakiego rodzaju komputer przyda Ci się do Twojego zakładu produkcyjnego czy firmy, to powinieneś rozważyć zakup komputera przemysłowego z monitorem dotykowym. Jaka jest jego budowa? Jaka jest klasyfikacja komputerów przemysłowych? Który rodzaj najlepiej sprawdzi się w Twoim przedsiębiorstwie? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w niniejszym artykule. Zostań na stronie, aby dowiedzieć się więcej.
Jak zbudowane są monitory dotykowe?
Monitory dotykowe w komputerach przemysłowych, w odróżnieniu od większości klasycznych monitorów przy pecetach, są przytwierdzone do jednostki centralnej. Stanowią jedno zwarte urządzenie, do którego można podłączać inne sprzęty peryferyjne. Ale jak dokładnie są zabudowane? Zależy to oczywiście od zastosowania monitora dotykowego. Istnieją też takie monitory, które nie posiadają jednostki centralnej, ale są podłączone w jeden moduł z komputerem (np. wyświetlacze w biletomatach). Jak można sklasyfikować komputery przemysłowe? Należą do nich m.in. komputery:
- jednopłytkowe,
- przemysłowe płyty główne
- typu BOX-PC
- modułowe
- panelowe
Nie we wszystkich znajdą zastosowanie monitory dotykowe. W jakich zatem dziedzinach możemy je spotkać?
W jakich dziedzinach stosowane są monitory dotykowe?
Możesz je znaleźć w sprzętach użyteczności publicznej, tak jak wcześniej wspomniano. Ale czy tylko? Przede wszystkim odnajdziesz je w zakładach produkcyjnych, gdzie muszą spełniać dwa cele – funkcjonalności i wytrzymałości. Niektóre monitory dotykowe z naszej oferty nadają się do pracy w dużej wilgotności lub wysokich temperaturach. Wszędzie, gdzie występuje automatyzacja procesu produkcji, tam znajdziesz monitory dotykowe. Począwszy od tworzenia sprzętu AGD, przez kosmetyki, po żywność – w takich zakładach odnajdziesz omawiany sprzęt. Jeśli interesuje Cię więcej informacji na temat sprzętu i oprogramowania dla Twojej firmy, zapraszamy do pozostałych artykułów z naszej bazy wiedzy.
Czytaj dalej: Plany serwisowe Zebra OneCare